Kısaca vajinal yolla bebeğin dünyaya gelmesidir. Tamamen fizyolojik bir durumdur. Kadının yaradılıştan gelen doğal bir yeteneğidir. İzin verildiği taktir de gebeliklerin çoğu vajinal yolla gerçekleşebilir.

Tüm anne adaylarına normal doğum öneriyor ve destekliyorum. Gebelerin normal doğum hakkında korku ya da endişe duymalarının temelinde bu konuda önceden anlatılmış kötü doğum hikayeleri ve bilgisizlik vardır. Bu nedenle tüm gebelerime normal doğumun doğallığı, fizyolojisi ve avantajları hakkında bilgi veriyorum. Düzenlediğim gebe eğitim toplantılarında ve bireysel görüşmelerimizde bu kaygıları ortadan kaldırmaya çalışıyorum.

Öncelikle doğum annenin işidir. Arka planda ise gebenin bu yolculuğunu en sağlıklı bir biçimde tamamlaması için elinden geleni yapan geniş bir ekip vardır ve sizin her zaman yanınızdadır. Bu süreçte anne adayı ve tüm ekip doğum için istekli, sabırlı ve motive olmalıdır. Bebeğinizle birlikte bu yola çıktığınızda tüm stres ve korkularınızdan arınıp huzurlu bir gebelik geçirirseniz, ekibinize güvenip kendinizi teslim ederseniz her şey çok güzel olur emin olun. Doğurtulan değil doğuran olun.